چین چین

تولید محتوا برای وبسایت

تامین محتوای وبسایت چین چین و آمادگی برای حضور موثر در فضای دیجیتال

چین‌چین نخستین تولیدکننده‌ی صنعتی رب گوجه‌فرنگی در ایران است و یکی از خوش‌نام‌ترین برندهای ایرانی نزد مصرف کنندگان محسوب می‌شود. 

چالش

مدت‌ها بود که چین‌چین در تبلیغات محیطی علاوه بر اسلوگان تبلیغاتی‌اش، وبسایت خود را به مخاطبان معرفی می‌کرد اما هیچ محتوای قابل توجهی برای مخاطبانی که به وبسایت مراجعه می‌کردند وجود نداشت و در بهترین حالت، یک پایگاه خبری برای اعلام نتایج مسابقات و قرعه‌کشی‌ها بود. اینجا بود که پای ماهورنگار به میان آمد. در بریف اولیه از ما خواسته شد تا استراتژی برای تولید محتوای وبسایت طراحی شود با این هدف که مخاطب وبسایت نه تنها از مراجعه‌ی خود به سایت چین‌چین خرسند باشد بلکه انگیزه‌ای برای بازگشت دوباره نیز داشته باشد.

راه حل

با توجه به مخاطب هدف چین‌چین دو برنامه‌ی متفاوت برای عرضه‌ی محتوا در وبسایت چین‌چین در نظر گرفته شد. یکی مجموعه‌ای از دستورهای آشپزی و دیگری محتوایی برای وبلاگ چین چین با محوریت غذا و دانستنی‌های آن.

اجرا

در فاز دستورهای آشپزی، ۲۴ دستور آشپزی اختصاصی و متمایز آماده و عکاسی شد و در نهایت همراه با متنی جذاب برای انتشار در وبسایت آماده شد. محتوای وبلاگ چین چین نیز با محوریت توجه به گوجه‌فرنگی عمدتا از میان منابع انگلیسی تهیه و سپس ترجمه شد.

نتیجه

دیجیتال مارکتینگ درختی است که ریشه در وبسایت دارد، اما هیچ کدام از اجزای این درخت به تنهایی نمی‌توانند معجزه کنند. خوشبختانه چین چین با درک صحیحی که از عملکرد این ابزار تازه‌ی تبلیغاتی دارد به درستی رو به تکمیل و تجهیز محتوای وبسایت خود کرد و اکنون در آستانه‌ی آغاز بخش‌های دیگر حضور دیجیتال چین چین قرار داریم.