اسنپ‌فود

تولید محتوا

استارت‌آپ جذاب و پیشتاز و دوست‌داشتنی

زودفود اولین مشتری استارت‌آپی ما است و همین بر جذابیت‌های کار با تیم جوان و پر انرژی آنها می‌افزاید. همچنین آنها یکه‌تاز بازار خودشان نیز هستند و حفظ این تمایز و پیشتازی در شبکه‌های اجتماعی نیز اهمیت بسیاری دارد.

چالش

ایجاد همبستگی محتوایی، ساخت محتوایی جذاب و قابل دنبال کردن و ارزش‌آفرین و البته بالا بردن نرخ تعامل مخاطبان با صفحات زودفود در شبکه‌های اجتماعی خلاصه‌ای از بریفی بود که در ابتدای پروژه دریافت کردیم.

استراتژی

با توجه به نوع کسب و کار زودفود، یادآوری مداوم آن در شبکه‌های اجتماعی ضروری به نظر می‌رسید. بر این اساس در نگاهی کلی تصمیم گرفتیم که تقریبا هر روز محتوایی با مخاطبان به اشتراک گذاشته شود که فرکانس بسیار بالایی است اما در ادامه دریافتیم که اثرگذاری مثبتی نیز به همراه دارد. اما این فرکانس بالا خود چالش دیگری به وجود آورد و آن برنامه‌ریزی برای محتوایی است که با وجود تعداد بالا، جذابیت خود را نیز از دست ندهد و مخاطب را فراری ندهد. در نهایت تصمیم بر آن شد که چند عنوان کلی محتوایی را تدوین و هر کدام از آن‌ها را شبیه به کمپینی مجزا ادامه دهیم.

اجرا

در اجرای کار، تصویرسازی نقش بسیار پر رنگی دارد. با ساخت یک کاراکتر خاص برای زودفود سعی کردیم محتوایی خشک و تقریبا علمی راجع به غذا را با ظاهری جذاب در اختیار مخاطب قرار دهیم. این محتوا اغلب دانستنی‌هایی درباره‌ی غذا هستند که کمتر شنیده شده‌اند و احتمال اینکه مخاطب تمایل به اشتراک گذاشتن آن با دیگران داشته باشد بیشتر است.

همچنین ساخت کلاژهایی با غذا و بردن المان‌های خوراکی در فضایی فانتزی و دور از انتظار بخش دیگری از محتوای روزمره‌ی ما را تشکیل می‌دهد. تمرکز بر روی سرویس‌های کمتر شناخته شده‌ی زودفود (مثل صبحانه) و تصاویر رئال نیز دیگر عناوین کلی محتوایی است که برای زودفود به طور روزانه ارائه می‌شود.

نتیجه

در شش ماه نخست کار نرخ تعامل مخاطبان اینستاگرام زودفود بیش از سه برابر افزایش یافته و پروژه همچنان ادامه دارد و این بخش به طور مداوم به روز رسانی خواهد شد.